اورامان نیوز: امروزه که توریسم بین ­المللی از مؤلفه­ های اصلی در تجارت جهانی و رشد و شکوفایی اقتصادی به شمار  می ­رود، صنایع دستی روستایی ایران نیز می ­تواند به عنوان رکنی اساسی در اقتصاد گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

صنایع دستی روستایی به عنوان بخشی مهم در اقتصاد و جذب گردشگر بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته است، چراکه برگرفته از ذهن، خلاقیت و هنر صنعتگران روستایی و آمیخته با فرهنگ، آیین و رسوم سنتی می­ باشد و به همین دلیل ملاحت و شیرینی خاصی دارد که برای جوامع توسعه یافته و خسته از زندگی صنعتی و ماشینی شهری می­ تواند تبلور و منعکس کننده آیین ­ها و سنت ­ها و بیانگر تمدن، فرهنگ و هنر هر کشور باشد. از همین ­رو، امروزه که توریسم بین ­المللی از مؤلفه­ های اصلی در تجارت جهانی و رشد و شکوفایی اقتصادی به شمار  می ­رود، صنایع دستی روستایی ایران نیز می ­تواند به عنوان رکنی اساسی در اقتصاد گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

بر این اساس، می ­توان با شناسایی و معرفی روستاهایی که قدمتی دیرینه دارند و از ظرفیت ­ها و فرصت­ های اقتصادی نیز برخوردارند، گام ­های مؤثری در ایجاد اشتغال زایی و رونق اقتصادی کشور برداشت. در این راستا، تلاش می ­شود در نوشتار ذیل چند نمونه از روستاهای موفق کشور در حوزه توسعه و یا احیاء صنایع دستی معرفی شوند و امید است، هدف­ گذاری و سیاست گذاری ویژه ­ای برای توجه به روستاها و اهمیت اقتصادی آنها در سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" توسط مسئولان امر صورت گیرد.
منبع : اورامان نیوز |"معرفی روستاهای موفق در تولیدات صنایع دستی "
برچسب ها : اقتصادی ,دستی ,صنایع ,اقتصاد ,روستایی ,معرفی ,صنایع دستی ,دستی روستایی ,مورد استفاده ,گردشگری مورد ,اقتصاد گردشگری ,دستی روستایی ایران